Якщо ви сьогодні зайшли в Mozilla Firefox, а там все завалено рекламою, не працює VPN і зникли всі розширення — не поспішайте панікувати, така історія зі всіма користувачами.

Збій в браузері пов’язаний з передчасним закінченням терміну дії сертифіката для формування цифрових підписів. В теорії, сертифікат повинен був оновитися ще тиждень тому, але цього не сталося. Швидше за все, це пов’язано з переходом десктопної версії Mozilla Firefox на шкалу часу по UTC (всесвітній координований час).

В результаті рівно в 0 годин по UTC в браузері перестали працювати розширення, їх система помилково визнає застарілими. Користувачі бачать повідомлення про те, що розширення «не може бути перевірено для використання в Firefox і було відключено».

Перевстановити розширення не вийде (пробували — знаємо). Тому доведеться почекати, поки розробники не виправлять цю проблему. Благо, над цим вже працюють.

Але якщо ви не можете чекати — завантажте необхідні налаштування вручну. Правда, зробити це вийде тільки у версії Firefox Developer або Nightly. Для цього зайдіть в розділ about:config і встановіть параметр xpinstall.signatures.required В значення False. В інших версіях доведеться вручну завантажувати файли.xpi для кожного з розширень, причому робити це при кожному відкритті браузера.

Оновлення. Команда Firefox повідомляє про те, що проблему усунули, помилку виправили. Користувачам для цього нічого не треба робити – оновлення відбулося у фоновому режимі. Розширення перевстановлені автоматично.